Китайський уряд поступово відмовляється від процесорів Intel і AMD, а також ОС Windows від Microsoft

Технологічна війна, що триває та загострюється, між найбільшими економіками світу і не демонструє жодних ознак ослаблення. Незалежно від того, чи йдеться про заборону певних чіпів штучного інтелекту, чи про обмеження на обладнання для виробництва мікросхем, Китай і США справді не хочуть, щоб інша сторона мала доступ до їхніх найкращих технологій.
Остання ескалація походить від Китаю, який прагне заборонити використання процесорів Intel і AMD в урядових комп'ютерах. І не тільки це, він також хоче поступово відмовитися від використання Microsoft Windows. Згідно зі звітом Financial TImes (via Business Today), китайський уряд прагне поступово відмовитися від технологій, отриманих у США, на користь варіантів вітчизняного виробництва.
Рекомендації були надані урядовцям 26 грудня минулого року, і вони з цього року почали виконувати ці плани. Китайський уряд посилається на проблеми конфіденційності та бажання забезпечити урядові системи «безпечним і надійним» апаратним і програмним забезпеченням.
У звіті FT також посилаються на джерела, які стверджують, що «державні підприємства» також були поінформовані про те, що їм потрібно буде дотримуватися тих самих вказівок, і до 2027 року їм потрібно буде передати свої технології китайським постачальникам.
Поряд з міркуваннями безпеки, рішення китайського уряду стимулюватиме його внутрішній технологічний сектор, і його можна розглядати як відповідь на аналогічні кроки США. Потенційна заборона TikTok є лише останнім прикладом зростаючої недовіри між двома країнами.
У звіті FT йдеться, що AMD або Intel буде дуже важко повернутися до затверджених урядом списків обладнання, оскільки компаніям доведеться «представити повну науково-дослідну документацію та код своїх продуктів».
Світ працює на чіпсах. Без них все майже зупиняється. Не дивно, що уряди розглядають передові технології чіпів не просто як дійних корів, а як пріоритети національної безпеки. Візьмемо для прикладу Тайвань, якщо на острові станеться сильний землетрус, глобальне виробництво мікросхем зазнає величезного удару, що вплине майже на всі інші сектори економіки.
У звіті не згадувалося про заборону продуктів Nvidia, хоча американська сторона обмежила продаж найпотужнішого апаратного забезпечення Nvidia для штучного інтелекту. Відсутність Nvidia у списку можна розглядати як показник того, що внутрішній сектор технологій штучного інтелекту Китаю недостатньо просунувся, щоб конкурувати з американськими технологіями штучного інтелекту, хоча також справедливо сказати, що державні машини навряд чи матимуть дискретні графічні процесори.